Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Укрпошта ліквідувала «музей радянського автохламу» та заробила мільйони на іржавих УАЗах

Неля Збишко
Неля Збишко Журналістка SPEKA
0
3 хвилин читання

Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський оголосив про успішне завершення найбільшого в історії компанії розпродажу списаної техніки через систему «Прозорро.Продажі».

Національний оператор повністю ліквідував свій застарілий радянський автопарк, реалізувавши понад 1000 автомобілів. За підсумками відкритих аукціонів компанія розраховує отримати понад 22 мільйони гривень, які спрямує на масштабне оновлення логістики та закупівлю сучасних магістральних машин.

Такий крок є вимушеним та водночас стратегічним. Від початку повномасштабної війни Укрпошта втратила 426 автомобілів через ворожі обстріли та окупацію. Отримані від розпродажу брухту кошти спрямують на модернізацію логістики.

Стара Toyota та іржаві «буханки»: що і за скільки купували

Підписуйтеся на наші соцмережі

Попит на техніку перевершив усі очікування: у торгах взяли участь понад 600 учасників. Серед покупців — колекціонери, волонтери, які шукають машини на запчастини для ЗСУ, та приватні майстерні.

Під час другого етапу аукціонів стартова вартість лотів зросла майже вдвічі — з 7,7 млн грн до прогнозованих 13,7 млн грн. Серед металобрухту знайшлися свої рекордсмени:

  • Головний хіт: старенький кузов Toyota Land Cruiser, за який змагалися майже 100 людей. У результаті фінальна ціна перевищила стартову у 23 рази.
  • Найдорожчий лот: київський пакет із 23 радянських автівок («Волги», «Жигулі», «УАЗи»), який пішов із молотка за 916 тисяч грн.
  • Найдешевший лот: автомобіль Mazda 6, який віддали за 44 тисячі грн.

Частина проданих «Газелей» та «буханок» була старшою за незалежність України, а деякі вантажівки за роки служби проїхали понад мільйон кілометрів. Також нових власників знайшли іномарки Volkswagen та Suzuki, які раніше слугували транспортом для керівництва.

Куди підуть гроші від продажу застарілого автопарку Укрпошти

Закон забороняє Укрпошті віддавати списане майно безкоштовно, тому аукціони стали єдиним легальним способом дати машинам друге життя, зокрема у вигляді «донорів» для військових потреб.

Укрпошта ліквідувала «музей радянського автохламу» та заробила мільйони на іржавих УАЗах зображення 1 Укрпошта спрямовує кошти з продажу списаних авто на оновлення автопарку 
У цих умовах ми не маємо права утримувати неефективний брухт. Кожен проданий іржавий УАЗ — це прямий внесок у нові магістральні машини, сучасну логістику та швидкість доставки.
наголосив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський

Наразі компанія вже повністю автоматизувала свої сортувальні процеси та активно оновлює флот — автопарк оператора вже поповнили 160 нових сучасних вантажівок MAN та IVECO.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі